Pisząc datę cały czas jeszcze trudno mi uwierzyć, że faktycznie jest rok 2021. Czas tak bardzo szybko leci…To nie jest oczywiście żadne odkrycie, ale akurat dzisiaj myślę sobie o tym.

Wiele osób robi postanowienia noworoczne. Był taki czas, że też je robiłam. Pamiętam rok 2015, miałam wtedy kilka postanowień i nawet udało mi się je zrealizować! Gdy patrzę na te postanowienia i ich realizację z perspektywy dzisiejszej mojej świadomości, to jestem przekonana, że to były moje marzenia, intencje, a nie postanowienia właśnie.

Postanowienia, to trochę takie „czelendże”. Sami sobie coś narzucamy. Postrzegam to, odczuwam jako pewnego rodzaju ciężar, który sama sobie wkładam do plecaka. Dlatego teraz, a właściwie od dwóch lat, odkąd kroczę sobie drogą do równowagi, nazywam sobie te postanowienia marzeniami, planami, intencjami. 

Większość osób wraz z początkiem roku robi określone postanowienia, założenia. Nowy rok, nowy początek. Czy to ułatwia dążenie do realizacji tych postanowień? Hmmm…mam wątpliwości. Co niby ma się nagle wydarzyć, że przestaniemy, albo zaczniemy coś robić? Wiele osób pozostaje z frustrację po nieudanej próbie realizacji postanowień.

Właściwie najważniejsze jest, aby poczuć w sobie chęć do zmiany, do rozpoczęcia lub zakończenia czegoś. Albo też kontynuowania juz rozpoczętego projektu czy procesu. Czasami właśnie takie drobne intencje dają ogromne zmiany, dlatego, że te drobne kroczki mają większe szanse powodzenia w realnym życiu.

W tym roku, Nowy Rok rozpoczyna się właściwie dzisiaj wraz z pierwszym nowiem księżyca. Specjalnie zatem pozostawiłam wszystkie swoje intencje na dzisiejszy dzień, aby właśnie dzisiaj je zapisać i wysłać do Wszechświata. Myślę sobie o nich od wielu dni, układam w głowie i teraz zostawiam je tutaj, w moim dzienniku:

  1. kontynuować zdrowe odżywianie
  2. rozpoczynać każdy dzień jogą, choćby kilka minut
  3. położyć większy nacisk na segregowanie śmieci i robić to bardziej sumiennie razem z dziećmi
  4. zakończyć moje studia podyplomowe
  5. zmienić mieszkanie
  6. więcej oszczędzać
  7. wspierać potrzebujących, dzielić się
  8. spędzać więcej czasu z naturą
  9. więcej czytać
  10. więcej się uśmiechać.

To takie moje podstawowe intencje. Będę się starała dążyć do ich realizacji. Nie jestem perfekcyjna, zatem pewnie nie wszystko będzie szło jak po maśle, ale i tak będzie idealnie:-)